Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 3-4

Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 3-4-min

Przez cały dzień widzimy przeróżne barwy, które wywierają na nas znaczący wpływ.
Każdy z nas ma swój ulubiony kolor. Określona barwa wyraźnie pokazuje naszą osobowość, nadzieje i marzenia. Dobierając kolor możemy zrobić to świadomie bądź nie. Czasami instynktownie podejmujemy właściwą decyzję, co do ubioru na różne okazje, urodziny chrześniaka, randkę czy do spotkań z trudnymi ludźmi, którzy nie zawsze wywierają na nas pozytywne wrażenie. Do tego, by dobierać kolory świadomie potrzebna jest wiedza, choćby w minimalnym stopniu.

Co oznaczają poszczególne kolory:

Kolor Niebieski

Pomimo tego, że barwa niebieska jest zimnym kolorem to działa na nas uspokajająco. To kolor uczciwości i spokoju.
Kojarzony jest z inteligencją, sprawiedliwością, zaufaniem, lojalnością, prawdą i szczerością.
Niebieski dodaje pewności siebie i stałości charakteru. Jest ulubionym kolorem dla większości introwertyków.
Ktoś kto lubi kolor niebieski można powiedzieć, że jest twórczy i ma bogatą wyobraźnię.
Cechuje takich ludzi, spostrzegawczość, bystrość, potrafią łatwo zarobić pieniądze. Jeżeli jest to twój ulubiony kolor to nie brak w tobie miejsca na głęboką refleksję, analizę wewnętrznych stanów uczuciowych własnych przeżyć.
Nie masz problemu choćby z tym, jeśli ktoś jest wobec ciebie nachalny, osacza cię lub w jakikolwiek sposób ogranicza. Lubisz czekać na coś, co ma się dopiero wydarzyć, pełen ekscytacji.
Dzięki tej barwie pozbędziesz się strachu, znikną wszelkie twoje niepokoje i poddenerwowanie.
Jeśli czujesz, że twoja samoocena własnej wartości spada to jest to idealny kolor dla ciebie. Załóż coś w tym kolorze lub otocz się nim, mogą być to drobne rekwizyty nie musisz od razu wymieniać mebli… Takim działaniem wzmocnisz pewność siebie i poprawisz zdolności przywódcze z czasem nabierzesz umiejętności sięgania w przyszłość ze swoistym spokojem.
Niebieskie ubrania ubieraj wtedy, kiedy jesteś zestresowany, jeśli czujesz, że w danej sytuacji możesz zareagować zbyt emocjonalnie lub wtedy, gdy wybierasz się na spotkanie z trudnymi ludźmi przy których tracisz swoją pozytywną energię.
Niepożądany nadmiar koloru niekiedy prowadzi do zuchwałości, której rezultatem są twoje tarapaty, łatwo w nie wpadasz ale tak samo łatwo z nich wychodzisz.
Brak niebieskiego może powodować, że bliska ci osoba nie wspiera cię i że zawiodłeś się na niej.
Jeżeli brakuje ci niebieskiego koloru, a nie jesteś w stanie o niego zadbać w swoim otoczeniu lub założyć coś na siebie wtedy skorzystaj z darów natury. Idź na spacer w miejsce, w pobliżu którego przepływa woda. Siedzenie przy fontannie jest równie korzystne dla ciebie co spacer po plaży.
Znaki zodiaku dla koloru niebieskiego to byk, koziorożec, strzelec. Odpowiedni dzień tygodnia, czwartek.

Kolor Indygo

To kolor, który kojarzy się nam z duchowością, intuicją, natchnieniem, spokojem, powagą,
sprawiedliwością oraz idealizmem. Indygo postrzegane jest, jako kolor mądrości.
Jeżeli twój kolor to właśnie indygo to cechuje cię pewien dystans do otoczenia, uczciwość, intuicja i wrażliwość. Osoba taka jest łagodna, troskliwa i oddana służbie dla ludzkości.
Szybko się zakochuje ale i szybko potrafi poczuć się zraniona przez negatywne komentarze lub naganne zachowanie innych ludzi. Miłośnicy indygo zazwyczaj skupiają swoją uwagę wokół rodziny i przyjaciół. Są odpowiedzialnymi ludźmi, którzy czerpią pewną przyjemność z rozwiązywania problemów.
Indygo to lep na zło, zmniejsza skutki fobii i stresu emocjonalnego. Wspomaga intuicję i pozwala ją wykorzystać w szerszym stopniu, jak i potęguje duchowość. Pozwala znaleźć w sobie harmonię, spokój i odnalezienie sensu życia. Indygo potęguje spełnienie i radość istnienia. Kiedy nad czymś pracujesz i potrzebujesz mieć skupiony umysł wtedy otocz się tą barwą lub symbolicznie załóż coś na siebie. W ten sposób zostają pobudzane procesy mentalne, co jest bardzo pomocne, kiedy snujesz plany na przyszłość, pracujesz nad nowym projektem, kiedy ogarnia cię niepewność w nowej sytuacji życiowej. Indygo pomaga na ból głowy.
Brak indygo powoduje znaczną przewagę twoich bliskich nad tobą. Przejawia się to w ewidentnym braku docenienia twoich osiągnięć, starań, umiejętności. Przez co może znacząco obniżać twoją samoocenę.
Znaki zodiaku dla indygo to wodnik, ryby, a kolor tygodnia, sobota.

Kolor Fioletowy

Kolor ten podobnie, jak indygo kojarzy się z duchowością oraz tym co święte, natchnieniem. Łączy się go także z bezinteresownością, tolerancją i czułością. Fioletowa barwa rozwija wyobraźnię.
Jeżeli twoim faworytem pośród kolorów jest fioletowy to znak, że jesteś obyty w świecie, a zarazem dociekliwy i poniekąd wybredny. Jeśli fioletowy dominuje to również duża intuicja towarzyszy ci w życiu oraz ważną rolę odgrywa duchowość. Miłośnicy fioletu nie lękają się samotności, dobrze czują się w swoim towarzystwie. Skupianie się na własnych stanach emocjonalnych pozwala trzymać dystans do otoczenia. Rozwiązywanie zagadek, doszukiwanie się ukrytej prawdy to coś, co uwielbiasz. Kochasz rozwijać się, pokonując coraz to większe przeszkody. Do wielu spraw masz podejście niekonwencjonalne ze względu na nietypowy punkt widzenia. Jeżeli coś cię dręczy, czujesz jak narasta w tobie poczucie winy, czymś się martwisz, może ogarnął cię stres albo zwyczajnie dopadło cię poczucie niższości to otocz się fioletem niweluje stany nie do końca korzystne dla twojego rozwoju intelektualnego. Jeżeli nie czujesz się bezpiecznie, jesteś rozdrażniony to również zadbaj, by ta barwa była blisko ciebie.
Fiolet sprzyja uczuciom doznawania uniwersalnej miłości, dzięki której starasz się nie oceniać innych ludzi, krytykować nawet wtedy, kiedy ty postąpiłbyś w danej kwestii inaczej. To kolor przyjazny twórczości. Noś ubrania w takim kolorze, gdy przesadzasz z jedzeniem i piciem, jeżeli nie możesz podołać wymaganiom innych, jesteś poddenerwowany.
Znaki zodiaku dla fioletu to panna, bliźnięta, a odpowiedni dzień tygodnia, czwartek.

Kolor Różowy

Różowy odnosi się do kobiecości, niewinności. To bardzo pozytywna i radosna barwa dlatego o marzycielach mówi się, że „ patrzą na świat przez różowe okulary „ kolor różowy przywodzi na myśl troskę, opiekuńczość, delikatność, łagodność, współczucie oraz bezinteresowność w pomocy innym. Napawa optymizmem, co do przyszłości. Pomaga przyciągnąć bliskie relacje.
Jeżeli uwielbiasz różowy kolor, to znaczy, że jesteś ciepłą, przyjazną osobą, bardzo czułą i w większości kierujesz się sercem… Nadmiar tej barwy powoduje to, że nie potrafisz dobrze rozpoznać ludzi, którym poświęcasz tak wiele swojego czasu, niekiedy zupełnie niepotrzebnie.
Znaki zodiaku dla różowego to byk, waga, a odpowiedni dzień tygodnia, wtorek.

CDN

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *