Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 4-4

Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 4-4-min

Różnorodna gama kolorów towarzyszy nam przez całe nasze życie.
Zastawiałeś się kiedyś dlaczego wybór twojej szczoteczki do zębów ma właśnie taki, a nie inny kolor? Dlaczego rama twojego dwukołowego pojazdu jest biała, a nie czarna? Czym się inspirujesz przy wyborze barwy, co tobą kieruje? Może twoja wiedza o kolorach, a może twoja intuicja? A może słuchasz podpowiedzi innych ludzi? Prawdopodobne jest to, że w większości twoja podświadomość robi to za ciebie i tak naprawdę twoje rzekomo świadome wybory wcale nie są do końca świadome… Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy w twoim wnętrzu brakuje odpowiedniej barwy do pełnej harmonii… Może być i tak, że twoja sytuacja życiowa w której się znajdujesz na przekór twoim myślom podsuwa inne barwy w trosce o ciebie o twój stan emocjonalny, dba o twoje sukcesy, zdrowie. Przyjrzyj się dokładniej barwom wokół siebie, bo każda z nich nie znalazła się od tak sobie w twojej garderobie, gabinecie, sypialni nie wypełniła sama otoczenia bez twojego udziału. A może jest tak, że ubierasz się w ciemne kolory tylko dlatego, bo są uniwersalne i praktyczne. Nie widać na nich plam, choć właściwie ich nie znosisz. Zobacz, co oznaczają poszczególne barwy i spróbuj ocenić, jak wpływają na ciebie…W jakim stanie emocjonalnym się znajdowałeś, kiedy wkładałeś na siebie zielony sweter, co zakładasz na ważne spotkanie, jakie kolory towarzyszą ci na co dzień, jakie przeważają, a jakie nie.

Co oznaczają poszczególne kolory:

Kolor Brązowy

Jest to barwa podstawowa, kolor ziemi, jesieni.
To symbol dobrego zdrowia, a także ciężkiej pracy, wnosi stabilizację.
Jeżeli wybrałeś brąz i on nieustanie towarzyszy ci w życiu, to oznacza, że twardo stąpasz po ziemi nie wahasz się, jesteś praktyczny i pracowity. Nie lubisz być w centrum uwagi, jesteś skryty.Twoimi cechami są uczciwość, solidność, zrównoważenie emocjonalne, ofiarność. Potrafisz od razu uchwycić istotę problemów ponieważ sytuacje, które dzieją się w twoim życiu dzielisz na czarne i białe.Takie spojrzenie na realia daje ci znaczącą przewagę dlatego bardzo szybko znajdujesz rozwiązanie danego problemu, sporu, niepowodzenia i robisz to lepiej od innych. Wolisz rzeczy dobrej jakości, praktyczne i takie kupujesz. Nie interesuje cię panujący trend ty masz swój własny światopogląd i kurczowo się jego trzymasz. Jeżeli jednak nie podoba ci się brązowy z osobistych względów, to zapewne obawiasz się różnych rzeczy. Brak ci śmiałości dlatego do wielu spraw podchodzisz z właściwą sobie rezerwą. Prawdopodobną rzeczą jest, że martwisz się właściwie wszystkim.
Brązowy potrafi wspierać w zwalczaniu ataków paniki, braku poczucia bezpieczeństwa, jak i wewnętrznego niepokoju. Mocno stabilizuje przyciąga do ziemi, dlatego łatwiej jest ci się skupić na przyziemnych kwestiach zachowując umiar.
Jeżeli czegoś się boisz, jesteś niepewny, masz wątpliwości co do swojej przyszłości, wtedy załóż coś brązowego, choćby w niewielkim stopniu otocz się tą barwą. Kup sobie notatnik z brązową okładką, długopis. Niech odcienie brązu będą na twojej koszuli, może spraw sobie brązowe buty, pasek do spodni, jest mnóstwo możliwości i niekiedy są to drobiazgi, jak breloczek do kluczy czy kapcie po domu…
Znak zodiaku dla brązowego to Bliźnięta.

Kolor Srebrny

Ten kolor równoważy i harmonizuje.
Symbolizuję naukę i kobiecość, a także zmianę. Pozwiązuje się go z księżycem.
Jeżeli uwielbiasz srebrną biżuterię, błyszczące koszule, a ramki na biurku mienią się w kolorze srebra, to znaczy że jesteś idealistyczny, szczery do bólu, a zarazem szarmancki. Lubisz służyć pomocą innym ludziom i cechuje cię wysokie poczucie własnej wartości.
Jeżeli zdobędziesz szacunek i poważanie pośród grona przyjaciół, czy to na stopie zawodowej, czy prywatnej to odczuwasz rozczarowanie za każdym razem, kiedy coś między wami układa się nie tak, jak powinno. Wiara w samego siebie dodaje ci sił, i wcale nie musisz obwieszczać wszem i wobec o swoich dotychczasowych osiągnięciach. Sporadycznie potrzebujesz uznania w czyichś oczach. Ponadto masz genialną intuicję. Jeżeli nie przepadasz za srebrnym kolorem to działania innych ludzi mogą powodować, że poczujesz się zraniony, jak i doznawać wielu rozczarowań. Srebrny sprawi, że zaczniesz bardziej ufać ludziom. Zwiększy twoją pewność siebie, osobistą wartość. Podniesie zaniżone poczucie wartości.
Znak zodiaku to rak zaś odpowiedni dzień tygodnia dla tej barwy to środa i poniedziałek.

Kolor Złoty

Złoty to kolor dostatku, sukcesu, mocy, gdzie dominuje aspekt mądrości. To także symbol oświecenia i manifestacji.
Jest to kolor, któremu przypisuje się symbol mężczyzny i kojarzony jest ze słońcem.
Jeżeli w twoim życiu przeważa kolor złoty to jesteś bardzo ambitną osobą i pragniesz od życia tylko to, co najlepsze i tylko z górnej półki. Posiadasz niesamowite zdolności i ogromną charyzmę. Dzięki wytrwałości i ogromnej sile jaką posiadasz, osiągasz bardzo wiele. Jesteś bardzo praktyczny. Masz w sobie nutę twórczości dzięki której napotkane po drodze problemy rozwiązujesz w nie stereotypowy sposób.
Jeżeli złoty nie jest odpowiednim dla ciebie kolorem i nie masz z nim styczności, to zapewne nie wierzysz w to, że marzenia mogą się spełnić, a ty możesz odnieść sukces. Bardzo często uważasz, że nic ci się nie należy i że jesteś skazany na przeciętną egzystencję.
Złoty sprawia, że znikają toksyczne myśli i uczucia, które blokują nas przed osiągnięciem sukcesu i zarabiania pieniędzy. Blask złego pomaga utrzymać własną dyscyplinę, co wiąże się z systematyczną pracą, która prowadzi do zamierzonego celu. Złoty skłania do poszukiwań prawdy, wiedzy. Szczypta złotego pomocna jest wtedy, kiedy nie dajesz wiary swojej intuicji. Śmiało noś na sobie coś w tym kolorze, a sprawi on, że uwierzysz w swoje marzenia i nabierzesz chęci na sukces.
Odpowiedni znak zodiaku to lew, a dzień tygodnia dla tej barwy to niedziela.

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *