Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 2-4

Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 2-4-min

Żyjemy w świecie z tryskającymi barwami, jednak bardzo rzadko je zauważamy. Często jesteśmy obojętni na otaczające nas barwy i bardzo często nie zastanawiamy się nad wpływem, jakie mają na nas rozliczne kolory…

Co oznaczają poszczególne kolory:

Kolor Pomarańczowy

Pomarańczowy jest radosnym kolorem.
Symbolizuje ciepło, dobrobyt, tolerancję asertywność, ekscytację. Jest to głęboko energetyczna barwa.
Jeżeli w twoim życiu przeważa kolor pomarańczowy to oznacza dla ciebie, że z każdym pozostajesz w dobrych stosunkach. Jesteś przyjazną, zorganizowaną kompetentną, ciepłą osobą.
Masz dar mobilizacji siebie, jak i innych. Kochasz być w ruchu potrafisz się zmotywować, jak i podtrzymać na duchu innych ale jeśli jakaś czynność wydaje ci się nie mieć sensu, odczuwasz duże zniecierpliwienie.
Jeżeli ta barwa cię przytłacza nie cierpisz jej to oznacza, że w głębi swojej duszy czujesz się niepewnie, a kiedy coś idzie nie po twojej myśli ogarnia cię frustracja i doznajesz uczucia rozczarowania danym projektem, związkiem itp.
Załóż pomarańczową bluzkę, apaszkę może nawet spodnie, kiedy jesteś niezdecydowany lub gdy brakuje ci motywacji do działania. Kolor pomarańczowy dodaje znacznej pewności siebie i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Zwiększa siły witalne organizmu, ożywia, pomaga w koncentracji nad tym czego pragniesz, co chcesz osiągnąć. Dany kolor sprawia, że w gronie ludzi niekoniecznie najbliższych przyjaciół, stajesz się bardziej towarzyski, bardziej otwarty, wyluzowany, elastyczny. Gdy się czegoś boisz, czymś zamartwiasz, niepokoisz lub, kiedy musisz spędzić czas w samotności to dobry moment na taki kolor. Pomocny jest także wtedy, kiedy do drzwi pukają złe wieści, a także przy doznaniu nieoczekiwanego szoku.
Jeśli mało kolorów pomarańcza i jego odcieni otacza cię w życiu to może oznaczać, że masz zaniżone poczucie własnej wartości, brakuje ci pewności siebie. Niedobór ma swoje konsekwencje, jak i nadmiar może powodować, lenistwo, brak energii.
Kolor pomarańczowy w astrologii reprezentuje znak zodiaku Lwa. Odpowiednie dni tygodnia na taki kolor to, wtorek, środa i niedziela.

Kolor Żółty

Żółty to kolor przepełniony radością, uciechą, cechuje go jasność. Pomaga ludziom w znalezieniu ukierunkowania, otwiera umysł. W dużej mierze opiera się na logice, mądrości, wiedzy zaś mniej skupia na emocjach, uczuciach, doznaniach.
Jeżeli dominuje u ciebie kolor żółty to wiesz jak wyrazić siebie. Nie przerażają cię nowe, a zarazem różne doświadczenia życiowe. Twoja głowa jest pełna innowacyjnych pomysłów. Kochasz zabawę masz dobry kontakt z innymi ludźmi, potrafisz być duszą towarzystwa z doskonałym poczuciem humoru.
Jeżeli ten kolor nie przypadł ci do gustu to znak dla ciebie, że inni potrafią cię onieśmielić. Nie lubisz krytyki, a wręcz boisz się jej, nie potrafisz stawić czoła swoim lękom dlatego wolisz trzymać się na uboczu. Wprowadzenie takiego koloru do życia wyrówna w pewnym stopniu energie i na głębszym poziomie spowoduje zanik przeciwności, które cię osłabiają.
Żółty to lek na samotność, przygnębienie, frustrację.
Pobudza mentalnie, dobrze wpływa na koncentrację. Wyzwala uczucie, zadowolenia, podekscytowania, szczęścia zachęca do kontaktów z innymi ludźmi ale należy pamiętać i o tym, że w nadmiarze, kiedy otacza nas tylko żółta barwa może być dla nas szkodliwa, wzrastają wtedy tendencje do oszustwa, braku lojalności i zazdrość.
Załóż coś żółtego, kiedy masz co do siebie i swoich decyzji wątpliwości i jeśli przejawiasz tendencje brania wszystkiego, co się wokół ciebie dzieje na serio, zbyt poważnie.
Niech żółty towarzyszy ci w stanach przygnębienia na pewno poczujesz się znacznie lepiej. Może to być nawet żółta świeca zapalona o zmroku. Zapewni ona optymizm, pobudzi intelekt, zwiększy koncentrację, doda optymizmu.
Brak żółtego oznacza, że najprawdopodobniej jesteś zbyt nerwową osobą, która właśnie przeżywa duży stress. Masaż nad pępkiem oraz wizualizacja żółtego koloru, który będziesz wdychał aż twoje ciało wypełni się z pewnością przyniesie ulgę.
Dobry dzień na żółty kolor to niedziela, a znak zodiaku odpowiedni dla tego koloru to byk, bliźnięta, lew.

Kolor Zielony

Zielony to kolor natury symbolizuje rozwój i dostatek. Odpręża, koi nerwy, pielęgnuje. Zapewnia harmonię na każdym poziomie ciała umysłu i ducha. To również barwa odnowy, która wiąże się z długowiecznością i nadzieją. Zielony to spokój, empatia, zadowolenie, stabilizacja, uzdrowienie. Zieleń wpływa na sumienne wykonywanie obowiązków, pracowitość i przede wszystkim wiarygodność w działaniu ale czasami powoduje upór w nas samych.
Oddanie, litość, tolerancja oraz zrównoważenie to definicja zielonego koloru. Naturalny uzdrowiciel, humanitarysta.
Jeżeli dla ciebie priorytetem jest kolor zielony to oznacza, że masz dobry stosunek do ludzi. Chętnie pomagasz innym i zapewne taki zawód byłby dla ciebie najbardziej odpowiedni.
Duża inteligencja zakopana w szczegółach, którą zapewne bardzo lubisz. Jeżeli masz rację to ją masz, a upartość pozwala przekonać twojego słuchacza. Zazwyczaj jesteś bez konfliktowy.
Kiedy nie ma zielonego koloru w twoim życiu to nie ma też motywacji do działania i zwlekasz też z podjęciem konkretnych kroków. Brak zielonego powoduje, że niezwykle trudno cię czymś na dłużej zainteresować, jak i również wskazuje na problemy w związku. Nie musisz zaraz malować ścian na zielono lub wymieniać garderobę ale częstsza wyprawa do parku na łono natury może być bardzo pomocna, a spacer po trawie na boso wręcz eliksirem na uzupełnienie energii.
Zieleń jest kolorem uspokajającym, usuwa napięcie, złość , niecierpliwość i problemy natury emocjonalnej.
Zielony sprzyja zachowaniu jasnego umysłu oraz rozwija zdolność punktu widzenia, jak i rozumienia innych ludzi. Dlatego czasami jeśli mamy podjąć jakąś decyzję najlepiej zrobić to, kiedy otaczają nas zielone barwy.
Zieleń niesie stabilizację, wprowadza spokój, odprężą, uzdrawia i wspiera. Załóż coś zielonego, kiedy czujesz się osaczony, nie możesz swobodnie oddychać, bo ciągle coś cię przytłacza, nosisz w sobie poczucie straty lub kiedy przeżywasz emocjonalny stres.
Znaki zodiaku dla zielonego koloru to, rak i waga, a odpowiedni dzień tygodnia, piątek.

CDN

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *