Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 1-4

Kolory ich znaczenie w telegraficznym skrócie część 1-4-min

Potęga barw otaczającego nas świata.

Kolory, jak wiadomo wpływają na nasz nastrój, kreatywność, poziom energii i ogólne samopoczucie każdego z nas. Wyciszają i pobudzają do działania… To, jakie barwy wkładamy na siebie i jakimi się otaczamy mają bardzo duże znaczenie w naszym codziennym życiu, choć trzeba tu przyznać nie zawsze przywiązujemy do tego wagę. W brew pozorom kolor może zdradzić osobowość danej osoby, a wymalowane ściany wzmocnić lub osłabić koncentrację, zakłócić albo nasilić sen … Kluczem do takiego rozpoznania jest wiedza o kolorach chociażby ta podstawowa, która pozwoliłaby choćby w niewielkim stopniu zdefiniować z kim mamy do czynienia. Oczywiście jest wiele kolorów, których barwy mieszają się ze sobą tworząc inny odcień… My skupimy się na wyraźnych barwach, wybierając najczęściej spotykane, określając ich charakter w prostym przekazie…
Sprawdź, który kolor dominuje w Twoim życiu, jakie barwy zakładasz na siebie, jakiego koloru jest twoje auto, jaki kolor ma wózek dla dziecka, jak malujesz mieszkanie, jakie masz doniczki, meble, jakie zasłony przypadły Ci do gustu, jakiego koloru jest kubek w którym pijesz poranną kawę…

Co oznaczają poszczególne kolory:

Kolor Czerwony

Czerwień uważana jest za barwę życia, może dlatego, że i w nas płynie czerwona krew. Jest energetyczna, pobudzająca, entuzjastyczna i płomienna.To barwa silnego pragnienia dążenia do celu wiąże się z podbojami… Czerwień to także kolor miłości.
Bardzo chętnie korzystają z niego ekstrawertycy oraz ludzie, którzy chcą nabrać większej pewności siebie. Jeżeli w znacznym stopniu przeważa u ciebie dany kolor to zaliczasz się od osób pracowitych, ambitnych i właściwie zawsze jesteś duszą towarzystwa. Dużą przyjemność sprawia ci rywalizacja dążenie do wytyczonego celu, co nie odbiega od aktywności fizycznej. Lubisz być w centrum zainteresowania. Priorytet to pozytywne nastawienie do życia. Nie opuszcza cię nadzieja na przyszłość, wielkoduszność, hojność, czułość to atuty twojej osobowości.
To kolor przywódcy o czym świadczy twój porywczy charakter, charyzma jak i mnóstwo niespożytej energii.
Jeżeli nie przepadasz za tym kolorem, a dopadają cię negatywne myśli i brak ci energii to załóż na siebie coś czerwonego ilekroć dopada cię frustracja, apatia takie uczucie beznadziei. Brak czerwonego w twoim życiu to także oznaka wyczerpania, być może jesteś chory lub zwyczajnie przygnębiony.
Czerwony kolor to sukces, dzięki niemu odzyskasz witalność, znikną zahamowania, odzyskasz radość do życia i zaznasz szczęścia.
Owa barwa pobudza, zapewnia pewność siebie, entuzjazm, siłę i wytrwałość.
Jeżeli jednak nie znosisz czerwonego i pod żadnym pozorem nie barwisz swojego świata w odcienie czerwieni to również znak, że musisz popracować nad swoimi emocjami, bo zwyczajnie nad nimi nie panujesz. Oczywiście jeśli wyrażasz swoje myśli, uczucia nawet te negatywne to w dużym stopniu inni martwią się i smucą i nie zawsze jesteś tego świadom. Ciekawostką jest, że czerwień przydaje się ludziom, którzy chcą schudnąć, dzieje się tak dlatego. Poniewież stymuluje ona działanie przysadki mózgowej i przyspiesza przyswajanie pokarmu.
W astrologii czerwony i wszystkie jego odcienie – przypisany jest znak zodiaku baran, skorpion, a najkorzystniejszy dzień tygodnia, wtorek.

Kolor Czarny

Czerń jest wytworna, tajemnicza i potężna.
To kolor niezależnych myślicieli. Ludzi, którzy w życiu wyrażają konkretne poglądy na dany temat, posiadają ambitne cele. Charakteryzują się wewnętrzną dyscypliną, są skryci ale reagują dość emocjonalnie, zazwyczaj mówią to co myślą. Działania takich ludzi stają się widoczne wtedy, kiedy już zrealizują swoje marzenia.
Czasami przygnębienie powoduje to, że w dni powszednie zakładamy czerń, a tak naprawdę nie lubimy tego koloru, wtedy najlepszym rozwiązaniem byłaby rozmowa z kimś bliskim…
Wbrew pozorom czerń dodaje sił i pozwala nam się obronić w sytuacji, kiedy inni próbują nad nami dominować narzucając swoje racje… Kolor czarny uodparnia na różne sytuacje życiowe ale poniekąd wznosi barierę w nawiązaniu bliższych kontaktów.
Jeżeli nie znosisz czarnego koloru, bo według ciebie niesie smutek, żałobę, przygnębienie i jeżeli nie musisz go zakładać, bo nie określa twojego charakteru samego w sobie to unikaj go. Czasami ubieramy kolor czarny, bo optycznie wyszczupla, ale wtedy zakładamy na siebie melancholie i smutek, a obwód w biodrach i tak na przekór nam nie zmienia swojej objętości, wtedy należałoby do ubioru dodać inny kolor tak dla równowagi… Nielubiany kolor może sprawić to, że nie doceniasz swoich zdolności ani zalet, które posiadasz, a skupienie twoje w większym stopniu przyciągają wady, które wyraźnie dostrzegasz.
W astrologii do czarnego koloru – przypisany znak zodiaku to Koziorożec.

Kolor Biały

Biel eliminuje zło i sprzyja wybaczaniu oraz akceptacji, zapewnia poczucie wolności, a także nieograniczonych możliwości. Biel to czystość, niewinność i ochrona.
Charakteryzuje ludzi spokojnych, łagodnych, troskliwych. Najlepiej czują się oni w towarzystwie samych siebie, a jeśli muszą uczestniczyć w imprezach towarzyskich, to najczęściej przebywają w gronie najbliższych. Miłośnicy białych ubrań to rzadkość, zazwyczaj biały kolor jest komponowany z innym, a niekiedy tylko dodatkiem do całości. Jeśli kochasz biel to może oznaczać dla ciebie okres przejściowy procesu życia. Natomiast jeśli nie lubisz bieli nie malujesz nim ścian itp. to zapewne nie masz zbyt dużego grona przyjaciół i masz problemy w nawiązywaniu nowych znajomości. Biały jednak jest kolorem wsparcia. Dzięki tej barwie usuwamy poczucie przytłoczenia sprawami niekoniecznie dotyczących nas bezpośrednio, zazwyczaj są to potrzeby innych ludzi.
Biel zapewnia duchową ochronę i wewnętrzny spokój. Jeśli cię coś martwi, czujesz niepokój lub, gdy musisz jasno wyrazić swój pogląd, a ściska cię w gardle. Kolor biały jest przydatny, kiedy w twoim życiu nastają kolosalne zmiany, a ty podążasz w nowym nieznanym ci kierunku.
Kolor biały dobry jest na przeziębienia szybciej dojdziesz do zdrowia, poprawiając sobie nastrój.
W astrologii do białego koloru – przypisany znak zodiaku to Rak, natomiast dzień tygodnia to piątek.

CDN

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *