Zrozum swój strach- ćwiczenie

pajęczyna

Wszystko w naszym życiu przeminie. Odejdą ludzie, których kochamy. Ulubione dżinsy rozpadną się po setnym praniu. Życzliwy sąsiad przeprowadzi się do innego miasta. Dziecko wyrośnie z błękitnej sukienki w której tak pięknie wygląda. Kolor na ścianie zblaknie, młodość przeminie…
Wszystko musi, kiedyś odejść i jest to naturalna kolej rzeczy…U podstaw większości obaw leży strach, czego się boisz? Czy u podstaw lęku nie leży utrata czegoś…? Przyjrzyj się swoim lękom i zrozum ich źródło. Nie powinno lekceważyć się strachu, uciekać przed nim, udawać że nie istnieje. Zmierz się ze strachem i swoimi obawami, które leżą u podstaw, może okaże się, że nie jest tak straszny, jak ten malowany w wyobraźni.

Listy do siebie

Propozycja ćwiczeń- Sprawdzisz, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Napisz dwa listy.

1.Wyobraź sobie, że znowu masz 19 lat, napisz list do starszego siebie. Ciebie w chwili obecnej.
-Może masz dziś lat czterdzieści, może dwadzieścia siedem, a może trzydzieści cztery. Sprawdzisz, jak zmieniła się perspektywa Twojego postrzegania rzeczywistości, jakie przekonania przestały mieć wartość, a jakie wzorce zaczęły odgrywać znaczną rolę, co dominuje w Twoim życiu…Jakie rzeczy materialne przestały mieć znaczenie, a jakie nabrały. Po prostu porównasz swoje myśli sprzed lat do tych dzisiaj. Odkryjesz, co się zmieniło.

2.Wyobraź sobie, że masz 87 lat, napisz list do młodszego Ciebie w chwili obecnej.
Taki list pozwoli Ci ocenić sytuację z poziomu starszego człowieka, który ma za sobą wiele doświadczeń i własne wnioski, który już z dystansem bez emocji wspomina przeszłość. Sprawdzisz, co naprawdę liczy się w Twoim życiu.

Po napisaniu takich listów przeczytaj je ponownie. Bardzo często nie zauważamy zmian, jakie w nas zachodzą, jak zmieniają się nasze poglądy, ludzie wokół nas…
Trzeba pozbyć się rzeczy, emocji, które przygniatają do ziemi, przestać przejmować się tym, co nie ma znaczenia w szerszej perspektywie.

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *