List do miłości

butelka na plaży

Każdy z nas potrzebuje odetchnąć, zmienić widok za oknem własnego domu. Sezon letni to najlepszy moment, kiedy pakujemy naszą walizkę i pozwalamy sobie doświadczać czegoś nowego. Niektórych ciągnie w góry innych zaś nad morze. Zwiedzanie zatłoczonych ale zabytkowych miast też ma swoje plusy. Każdy spędza swój wolny czas, jak mu wygodnie i nie ma w tym nic złego…
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i wakacyjna przygoda miała w sobie odrobinę magii.

Taki czas nad morzem można wykorzystać bardzo pożytecznie, nie tylko na plażowaniu…
Najbardziej działające rytuały to takie w które musimy włożyć trochę wysiłku, poświęcić czas, używając do tego potrzebnych rekwizytów. Powinna tu zadziałać nasza wyobraźnia oraz twórcze pomysły.
Plusem tego wszystkiego jest to, że nie musimy biec do sklepu i wydawać pieniądze. Rekwizytem może być niemalże każda rzecz napotkana na naszej drodze. W przypadku wyjazdu nad morze mamy do dyspozycji. Kamienie w które poprzez medytację, wizualizację czy afirmację, możemy na energetyzować w odpowiednio korzystny dla nas sposób. Potem taki kamień z intencją wrzucamy do morza i dziękujemy żywiołowi wody, że zechciał go przyjąć ze wszystkim, co w nim nasze. Mogą to być pozytywne prośby, choć z reguły ludzie lobią pozbywać się tego, co w nich jest niekorzystne dla ich osobistego rozwoju, co i ich blokuje, osłabia itp. Muszelki też świetnie można wykorzystać do własnych intencji, a nawet zwykłą butelkę ze szkła.

List do miłości

Potrzebna jest szklana butelka i kartka papieru. Na kartce piszemy list do miłości.
Nie przytoczę tu słów, jakie powinny być zawarte w takim liście, każdy z nas ma swoje wyobrażenia na temat miłości, jak i spodziewa się od niej zupełnie czegoś innego. Listy mogą być rożnej treści.

Przykład

Moja miłości. Ja ( imię) piszę do ciebie ten list, bo mam problem w znalezieniu mężczyzny, kobiety mojego życia.( Tu opisujesz czego pragniesz, czego oczekujesz, jaki on czy ona ma być. Wypisz cechy charakteru, opisz sylwetkę…).
Kiedy już zdefiniujesz swoje prośby i włożysz list do butelki, znajdź odpowiednie miejsce, gdzie nikt i nic nie będzie Cię rozpraszać. Unieś ją obiema dłońmi do góry i z ufnością powiedz takie słowa.
Ja ( imię) Pozwalam miłości, aby stała się częścią mojego życia i przyjmuję jej dary z radością. Ufam, miłości jej prowadzeniu,że przyniesie mi to czego pragnę w najlepszy dla mnie sposób. Jestem otwarta/y na przepływ pozytywnych wibracji, które przenikają każdą komórkę mojego ciała. Kocham siebie i wierzę w miłość czymkolwiek ona dla mnie jest.

Potem zamachnij się i wrzuć butelkę do morza niech płynie ku spełnieniu.

Takie listy mogą dotyczyć wielu aspektów życia w których nie do końca sobie radzimy.
List do miłości nie musi odnosić się tylko do tego uczucia które najczęściej kojarzymy z drugim partnerem
Miłość również prowadzi , do zdrowia , lepszej pracy, lepszych kontaktów z rodzina, sąsiadem ale przede wszystkim prowadzi nas taka droga która jest dla nas bezpieczna i nie jest to ważne jak często upadamy ona zawsze pomaga nam się podnieść.

Moje doświadczenie

Kiedyś tak zrobiłam, napisałam list do miłości. Nie miałam konkretnych pragnień ani też nie szukałam partnera. W liście dziękowałam miłości za to, co już dostałam od życia i prosiłam o przewodnictwo.
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że kiedy pełna wiary wybrałam się na molo ze skał. Chciałam być najbliżej głębokiej wody, aby butelka nie wypłynęła zbyt szybko na brzeg. Kiedy skacząc po ogromnych kamieniach może nawet głazach, zatrzymałam się na jednym z nich. Byłam tam z serdeczną przyjaciółką, która, kiedy już stanęłam wskazała mi kształt kamienia na którym stałam. Pochyliłam się do dołu i po prostu zamarłam z wrażenia. Stałam na kamieniu o kształcie serca, do dziś mam pamiątkowe zdjęcia… Nie mogłyśmy w to uwierzyć. Sama miłość dała znak, że słyszy moją prośbę zanim zdążyłam wrzucić szklaną butelkę.

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *