Dlaczego warto poznawać siebie 8 mocnych argumentów

Dlaczego warto poznawać siebie 8 mocnych argumentów-min

Mocny, stabilny grunt pod nogami to fundament poczucia własnej wartości zaś poznanie samego siebie pozwala bardziej osiągnąć harmonię wewnątrz ciała z czym wiąże się nasza stabilizacja na zewnątrz.

Mocne argumenty dlaczego powinniśmy poznać siebie;

1. Rozumienie tego, co mnie irytuje i dlaczego.
2. Rozumienie tego, co mnie uszczęśliwia i prowadzi do sukcesu.
3. Rozumienie tego, co osłabia moje myśli, uczucia.
4. Rozumienie tego, co wzmacnia i aktywuje moje dobre samopoczucie.
5. Głębsza analiza tego, jakie relacje partnerskie są dla mnie toksyczne, a jakie nie.
6. Rozumienie tego, co przychodzi mi z łatwością, a co z trudem.
7. Jakie umiejętności posiadam, a w czym sobie nie radzę.

8. Na jakim etapie życia obecnie jestem.

Fajnie jest odnaleźć siebie! Zrobienie porządku raz na zawsze z tym, co nas ogranicza, blokuje na co nie mamy bezpośredniego wpływu to podstawa naszej wiedzy zawartej w nas samych. Zaszufladkowana gdzieś głęboko w podświadomości. Niekiedy wyparta do tego stopnia, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z czynnika, który nagminnie de harmonizuje nasze życie. Poznając siebie, przechodzimy ze strefy niezadowolenia, frustracji, samooceny… Do strefy naszej mocy!
Nie zmienimy przeszłości, nie mamy nad nią władzy, ani też nie zmienimy ludzi, którymi otaczamy się każdego dnia. Pracując nad sobą, mamy pełną kontrolę nad interpretacją tego, co nas osobiście dotyczy. Od czego zależy nasze dobre samopoczucie i postępowanie z czym wiążą się trafne decyzje. Najważniejsze jest to aby nie marnować swojej energii na co już nie mamy wpływu, coś, co już dawno zostało powiedziane, dokonane i nie cofnie tego czas…
Jedyne, co możemy zrobić to zając się tym, co można jeszcze zmienić, naprawić, dopracować…

Zlokalizowanie źródła problemu na dany temat to moment, kiedy stajemy się silniejsi, rośnie w nas samoświadomość coś czego nie zauważaliśmy na długo przed…Staje się takie oczywiste i w zasięgu ręki. Jednym słowem jesteśmy gotowi do wejścia na pokład samolotu i przejęcia sterów, by w charakterze pilota ogromnego boeinga, polecieć tam gdzie nasza dusza zapragnie. Taka własna wiedza na swój temat, ułatwia nam oddzielenie tego na co mamy wpływ, a czego zmienić nie możemy. Zwalnia nas z czekania na niemożliwe… Nie musimy zaraz skakać z bandżi, jeśli boimy się wysokości i chcemy sobie coś udowodnić ale na początek wychylmy się z okna piątego pietra. Systematyczne, drobne kroki w poznawaniu siebie, odkrywaniu swoich barier, zahamowań, mierzenie się ze strachem z utratą czegoś to powolna ale skuteczna droga do przeprogramowania własnej osobowości… Jedyne, co musisz zrobić to nie bać się spróbować!

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *