Technika uziemiającej energii – wizualizacja

korzenie drzewa

Za każdym razem, gdy pracujesz z wybraną techniką, wkładasz odrobinę energii na swoje wewnętrzne konto oszczędnościowe, z którego możesz skorzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wizualizacja nie wymaga dużo czasu, może być praktykowana z powodzeniem zaledwie kilka minut dziennie, ale systematycznie.
Najbezpieczniejszy prąd to taki, który jest uziemiony. Zaś subtelna energia działa najlepiej wtedy, kiedy ją ugruntujesz. Zapewnisz sobie w taki sposób utrzymanie równowagi, a zarazem otwierasz się na silniejsze wibracje uzdrawiające. Ugruntowanie promuje ruch energii w ciele, jak i eliminuje jej nadmiar. Może również służyć do usuwania negatywnej energii, negatywnych myśli i wszelkiej niechcianej wibracji, która sprawia ci kłopot. Ugruntowanie daje niemiara korzyści wtedy możesz przyjmować, jak i przemieszczać w swoim ciele nagromadzone zasoby. Ugruntowanie w kontekście ciała oznacza proces pełnego połączenia się z ciałem i samą Matką Ziemią.
Kiedy gruntujesz siebie lub jakąś specyficzną wibrację energetyczną, oddajesz ją ziemi. Nie musisz się tym martwic jeśli uważasz, że ziemia przyjmuje od ciebie coś negatywnego. Matka ziemia poradzi sobie znakomicie z utylizacją, przekształcając ją na neutralną energię.

Technika ugruntowania

Usiądź w wygodnej pozycji na krześle albo na ziemi, jeżeli masz taką możliwość zrób to na łonie natury, jeśli nie, technika i tak zadziała. Przybierz wygodną pozycję, by naprawdę się rozluźnić. Ważne jest, by czuć grunt pod stopami, jeżeli wybrałeś krzesło, chyba że siedzisz na gołej ziemi, trawie, to nawet lepiej. Zamknij oczy i weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Wdychaj powietrze dookoła siebie, uświadamiając sobie, że nosi ono w sobie mnóstwo subtelnej energii. Kiedy będziesz wprowadzać tę energię do swojego ciała wyobraź sobie, że ta energia, która znajduje się w twoim wnętrzu, rozprzestrzenia się wchodząc w każdą komórkę twojego ciała, jak wiruje wokół schorowanych i bolesnych miejsc. Wyobraź sobie korzenie wyrastające z twoich stóp lub kości stykających się z podłożem, jak twoje stopy zanurzają się w głąb ziemi na wiele metrów, bardzo głęboko, a twoje nogi wydłużają bardziej i bardziej. Użyj w tej wizualizacji również zmysłu dotyku, sprawdź jaka jest ziemia, ciepła czy zimna, a może wilgotna i mazista, poczuj twarde grube ziemiste korzenie zobacz ich kolor, kształt czy są w spoczynku, a może się poruszają. Teraz poczuj, jak ziemia wciąga twoją energię, pozwól jej wziąć całą tę dodatkową energię, którą wdychasz, która wiruje wokół ciebie i wokół czakr. Kiedy skończysz, wyobraź sobie, jak korzenie wchłaniają się w twoje ciało, ale pozostań połączony z wibracją ziemi wiedząc, że możesz do niej wrócić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Na koniec wyobraź sobie liczby 3,2,1, jak wibrują przed twoimi oczami. Zacznij odliczanie trzy, dwa, jeden za każdym razem widząc jedną dużą cyfrę, weź głęboki oddech otwórz oczy i wróć do swoich codziennych obowiązków.

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *