Uzdrawianie kolorem- ściągawka

Uzdrawianie kolorem- ściągawka-min

Podstawowe zasady terapii kolorem są znane już od tysięcy lat. Poza hindusami, którzy po dziś dzień praktykują uzdrawianie kolorem, chińska medycyna od tysięcy lat również bazuje na kolorze, który sprzyja zdrowiu.
Z biegiem lat medycyna zaczęła skupiać się na innych rzeczach. Środowisko lekarzy zlekceważyło duchowe i mentalne aspekty dolegliwości swoich pacjentów, a bardziej zajęli się ich fizycznym stanem, co wcale nie oznacza, że obecny system nie działa, ale niestety nie do końca daje pożądane efekty bez spojrzenia na człowieka jako całość, a nie tylko na ciało fizyczne… Pominięta terapia kolorem wraca do łask chociaż wciąż wzbudza pewne kontrowersje, mimo znacznej ilości uzasadnionych wniosków przez znanych naukowców, gdzie przyczynił się do tego choćby Pitagoras czy Hipokrates, którzy odkryli pozytywne oddziaływanie barw na człowieka. Nie będziemy tutaj wymieniać imion i nazwisk starożytnych greków czy arabskich, amerykańskich, brytyjskich lekarzy, autorów popularnych publikacji opartach na dowodach i eksperymentach. Jest mnóstwo literatury na ten temat i zapewne każdy z was znajdzie coś dla siebie, by skrupulatnie poszerzyć swoją wiedzę przedstawioną poniżej w formie ściągawki.
Udowodniono, że działanie każdego ludzkiego organu może zostać albo pobudzone, albo zahamowane przez określony kolor. Jeżeli chcemy sami uzdrowić swoje wnętrze niezbędna jest wiedza o który organ dokładnie chodzi oraz musimy orientować się, jaki kolor może okazać się w danej sytuacji pomocny, wtedy będziemy w stanie się uzdrowić.
Oczywiście nie muszę tu przypominać, że najlepiej skonsultować to ze specjalistą jeśli dojdziemy do wniosku, że taka terapia jest dla nas najbardziej odpowiednia. Osoby które przyuczają się do zawodu pracy z kolorami są szkolone w odpowiedni sposób… Bardzo często zdarza się tak, że przeczytamy jakiś fragment wpisu lub jedną książkę i zabieramy się do pracy z naszym ciałem. Niekiedy nawet nie sprawdzimy danych informacji nie analizujemy, i zazwyczaj dzieje się tak, że zamiast sobie pomóc zwyczajnie szkodzimy w rezultacie negując całkowicie daną metodę rozsiewając poniekąd plotki o jej szkodliwym działaniu. Zanim wystawimy własną ocenę, dajmy prawo głosu ekspertom, którzy mają obszerną wiedzę i lata praktyki.

Podstawowa zasada leczenia kolorem mówi, że za pomocą ekspozycji na określone kolory można pobudzić energie w rożnych częściach ciała. Dzięki temu zachodzi proces uzdrowienia. Odbywa się to przede wszystkim w sferze aury zwłaszcza czakr. Pomimo tego, że stanowią one aspekty naszej świadomości, mają jednak zasadniczy wpływ na fizyczne funkcjonowanie naszego organizmu.
Musimy pamiętać, że nasze mentalne i emocjonalne stany niezmiernie wpływają na aurę. Jeżeli dana osoba jest zdrowa na umyśle, ciele i duszy, to wówczas jej aura tryska energią, witalnością i na odwrót… W większości przypadków negatywne nastawienie do życia jest jednym z powodów, które wywołują w naszym ciele chorobę.

Diagnozę stawia się na różne sposoby, jak i przeprowadza terapię.
Mogą to być terapeuci, którzy potrafią widzieć aurę, często też używają do tego wahadełka. Zazwyczaj uzdrowiciel po zlokalizowaniu problemu, ustawia światło o określonej barwie na chore miejsce. Zawiera ono specjalne kwarcowe filtry, dzięki którym powstają barwy o różnych długościach fal oraz częstotliwościach.
Wykorzystuje się również różnokolorowe olejki oraz esencje kwiatowe z których każda odnosi się do odpowiedniego koloru. Niekiedy używa się kolorowej wody. Przelana do różnych szklanek kolorowa barwa po odpowiednim czasie… podawana jest pacjentowi, który pije taką wodę i czerpie z niej nie lada korzyści. Różnokolorowe kryształy, które umieszcza się na ciele rekonwalescenta. Niekiedy radzi się noszenie ubrań w danym kolorze, co wspomaga proces powrotu do zdrowia. Jeżeli w aurze człowieka jest wyraźny brak jakiegoś koloru lub jest go bardzo niewiele, zaleca się spożywanie pokarmów o określonym kolorze. Oczywiście wizualizacja też jest jednym z aspektów uzdrowienia i nie powinniśmy zrobić sobie nią krzywdy. Wdychanie lub wizualizowanie odpowiednich kolorów nie powinno przysporzyć nam większych kłopotów nawet wtedy, kiedy nie mamy żadnego doświadczenia. Kiedy jesteśmy zestresowani, trudno jest nam się zrelaksować wtedy, wciągajmy zieleń. Czerwony będzie pomocny wtedy, kiedy czujemy zmęczenie itd. są to proste zabiegi kosmetyczne dla naszego ciała, które niosą ulgę, lepsze samopoczucie, ukojenie… Ale jak zwykle i tu zalecana jest rozwaga i ostrożność.
Jeżeli wdychamy kolor pomarańczowy, czerwony lub żółty, powinniśmy wizualizować, że te kolory wpływają do nas z ziemi. Kolory niebieski, fiolet, indygo niech wpływają do naszego ciała od czubka głowy. Jeżeli zaś zapragnęliśmy zielonego to wyobrażajmy sobie, jak dostaje się poziomo ku splotowi słonecznemu, ale jeżeli z jakichś powodów nie potrafmy sobie tego wyobrazić to nic nie szkodzi, wciągajmy kolory przez nos lub się nimi otaczajmy.
Jeżeli mamy duży problem z naszym ciałem lub męczy nas jakaś przewlekła choroba wtedy, wskazana byłaby konsultacja z kimś doświadczonym. Natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem jest znalezienie osoby prowadzącej. Wsparcie psychiczne ma również duże znaczenie w walce z chorobą…

Uzdrawiające właściwości poszczególnych kolorów- ogólna ściągawka:

Siedem głównych barw, to:

Fioletowy

Oczyszcza krew, odżywia, pobudza pracę śledziony oraz korzystnie wpływa na rozwój kości.
Choroby i dolegliwości, jakie można leczyć, to: problemy z nerkami z pęcherzem, reumatyzm, choroby układu nerwowego, bezsenność, skurcze, epilepsję, rwę kulszową, wszelkie problemy skórne i guzy, nerwobóle, wstrząśnienie mózgu. Fioletowy pozyskujemy również z bakłażanów, buraków, winogron, szparagów, jeżyn.

Indygo

Indygo działa, jak środek ściągający i oczyszczający krwiobieg, orzeźwia.
Choroby które można leczyć za pomocą indygo, to: astma, zapalenie oskrzeli, zapalenie wyrostka robaczkowego, niestrawność, pomocny przy zaćmie, chorobach oczu. Indygo leczy się nadczynność tarczycy, problemy z uszami a nawet głuchotą, choroby układu nerwowego, problemy z płucami, krwawienie z nosa, porażenie, zapalenie płuc, zapalenie migdałków i krztusiec, pomaga w problemach z gardłem. Indygo dostarczane w pożywieniu, to: śliwki, czarne borówki, jeżyny,winogrona.

Niebieski

Kolor ten szybko niweluje stany zapalne poszczególnych organów, działa orzeźwiająco, odpręża, jak i koi nerwy. Choroby i dolegliwości, które można leczyć niebieską barwą, to: problemy z jelitami, żołądkiem, wrzody dwunastnicze, oparzenia, kolkę, wzrok, udar mózgu, epilepsję, ospę, wietrzną, odrę, czerwonkę, nudności, zapalenie krtani, jak i bule gardła, pomocny w gorączce, żółtaczce, bólach głowy, pomocny przy nagminnym porażeniu dziecięcym, wysypce, problemach z nerkami oraz działa na reumatyzm.
Niebieski dostarczany w pożywieniu, to: czarne borówki oraz śliwki.

Zielony

Kolor zielony działa uspokajająco, odpręża, rozluźnia, tłumi agresję jest naturalnym lekiem tonizującym nagromadzone w ciele negatywne emocje. Stymuluje rozwój kości i mięśni.
Choroby i dolegliwości, które leczy się zielonym, to: bóle głowy i pleców, gorączka, katar alergiczny, nieżyt nosa, zapalenie krtani, nerwobóle, hemoroidy, dur brzuszny, wrzody, malarię wysokie ciśnienie krwi, jak i choroby serca, astmę, kolkę oraz choroby weneryczne.
Zielony dostarczany w pożywieniu, to: zielone warzywa i owoce.

Żółty

Budzi uczucie radości wywierając na ciało psychologiczny wpływ. Właśnie z tej barwy układ mięśniowy, nerwowy oraz mózg czerpie swoją energię. Pobudza i oczyszcza krew, układ limfatyczny, skórę jelita oraz wątrobę. Żółty pozytywnie wpływa na choroby i dolegliwości takie, jak: niestrawność, zaparcia, wzdęcia, hemoroidy, problemy z nerkami, paraliż, cukrzyca, egzema, reumatyzm, jak i depresje.
Żółty dostarczany z pożywienia, to: żółtka jajek, masło, melon, grejpfrut, owoców bądż warzyw z żółtą skórką.

Pomarańczowy

Budzi uczucie zadowolenia, radości sprzyja dobremu samopoczuciu.
Pobudza seksualną energię, poprawia osiągnięcia w sporcie, pobudza przemianę materii i przyspiesza trawienie. Choroby i dolegliwości, które leczy ta barwa, to: przewlekłe zmęczenie, depresja,przeziębienie, dolegliwości związane z pęcherzem oraz drogami moczowymi, problemy związane z wydalaniem, padaczkę, reumatyzm, guzy, płuca, a także dolegliwości związane z nerkami, astma oraz zapalenie oskrzeli.
Pomarańczowy dostarczany z pożywieniem, to: marchew,dynia, kukurydza, morela, pomarańcze.

Czerwony

Kolor ten, wspiera, ekscytuje i pobudza ożywiając całe ciało.
Jest dobrym stymulatorem naszej krwi oraz uruchamia nasze zmysły. Kolor jest pomocny w dolegliwościach mięśniowych i chorobach wątroby. Śmiało można go stosować do rozwiązywania problemów związanych ze słuchem wzrokiem, węchem, dotykiem i smakiem.
Choroby i dolegliwości na które ma duży wpływ kolor czerwony, to: zaburzenia krążenia krwi, jak i gruczołów dokrewnych, paraliż, zapalenie płuc, oskrzeli, jak i zwykłe przeziębienie o ile nie pojawiła się gorączka, a nawet gruźlice, żylaki, jest to dobry kolor na zaparcia, jak i wyciąga z depresji, leczy anemię i astmę. Czerwień można pozyskać jako środek spożywczy z mięsa, papryki, buraków, winogrona i innych owoców z czerwoną skórką, jak i warzyw.

Zawarte powyżej informacje o uzdrawiającym znaczeniu poszczególnych kolorów, zaczerpnięte z wiarygodnych źródeł powinny służyć nam za wskazówki, a nie jako podstawa leczenia. Terapię kolorem powinno się stosować, jako uzupełnienie porady lekarskiej. Pamiętajmy również o tym, że taka terapia wymaga czasu, jak i to, że taka terapia może się okazać bezużyteczna jeśli nasze choroby powstały z niedoboru pokarmowego…

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *