Jak zatrzymać presję czasu? 5 żelaznych i sprawdzonych zasad.

Jak zatrzymać presję czasu_ 5 żelaznych i sprawdzonych zasad-min

Zaliczasz dni czy nimi żyjesz? Dokąd się spieszysz? Na końcu Twojej drogi nie ma już nic. I dobrze o tym wiesz!
Kolejna zerwana kartka z kalendarza ląduje w śmietniku. Kolejny dzień z życia na planecie ziemia zaliczony! Jutro następny dzień i kolejne zmagania. Weekend chwila odpoczynku – umieszczona pamiątkowa fotografia na Facebooku zapisuje ulotne chwile z wyjazdu za miasto. Nastaje szary poranek i od początku. Poniedziałek, wtorek…aż do soboty. Karuzela codzienności kręci się w koło, aż do wymiotów, ale nie chcemy z niej wysiąść. Wszyscy jesteśmy uwięzieni własnymi ograniczeniami…”Służymy”naszemu pracodawcy pięć dni w tygodniu w zamian za dwa lub jeden dzień wolności. Spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi coraz rzadziej. Życzenia dla cioci załatwia za nas internet, zakupy przywozi kurier, dziecko odbiera opiekunka, weterynarz przychodzi do domu… a i tak karuzela rozpalona do czerwoności nie chce się zatrzymać. Brak czasu na wszystko a technologia ponoć ułatwia nam życie? Obowiązki przygniatają nas, jak budynek po trzęsieniu ziemi a my zamiast się ich pozbywać dokładamy kolejne. Obiecujemy sobie wewnętrzny spokój, grill z sąsiadami, wręczone osobiście kwiaty na urodziny mamy… ale nigdy nie dotrzymujemy danego sobie słowa, bo już nie potrafimy zwolnić – wyskoczyć z karuzeli.

Pięć praktycznych zasad:

  • Koncentruj się na wykonywanej czynności, jakby poza nią nic innego nie istniało.
  • Bądź obecny przy rozmowie z drugą osobą całym sobą, nie wykonuj dodatkowych czynności.
  • Poświęć kilkanaście minut każdego dnia tylko dla siebie i skoncentruj się na swoim ciele. Może to być medytacja, obcowanie z przyrodą, gorąca kąpiel…
  • Na nic nie czekaj! Czas sam wszystko dogoni.
  • Nie patrz co chwilę na zegarek, ważne godziny z małym wyprzedzeniem zaznaczaj w powiadomieniach.

Proste prawda?

Często wydaje się nam, że coś musi być bardzo drogie albo bardzo skomplikowane i wtedy działa.Poczuj całym sobą, że jesteś tu i teraz. I właśnie teraz jest ta chwila nie jutro nie za rok tylko teraz, kiedy czytasz ten wpis, pijesz herbatę i głaszczesz kota – nic poza tym momentem nie istnieje. Cała reszta jest zawarta w przeszłości i przyszłości, którą możesz sobie tylko wyobrażać, a ona i tak lubi płatać figle. Gwarantuję Ci to, że we współczesnym zaganianym świecie można się zatrzymać aby zauważyć słońce i usłyszeć śpiew ptaków. Warunek jest jeden! Samodyscyplina oraz całodobowe pilnowanie rozkojarzonego umysłu przynoszą efekty. Cierpliwość nagradza. A kiedy Twoje ciało i umysł podporządkują się tym praktykom, pewnego dnia zapomnisz, że to robisz, kiedy będziesz stał w oknie w deszczowy dzień i patrzył na krople deszczu spadające na Twój samochód a w oddali usłyszysz, że brzęczy komar. Poczujesz zapach kawy i jej smak i nigdzie nie będziesz się spieszył- bo zawsze jest coś do zrobienia.

Czy wiesz, że kawa to mój sekret do pisania lepszych tekstów na blogu?

Dzięki niej mam więcej energii i kreatywności, co przekłada się na jakość moich wpisów. Jeśli chcesz wesprzeć mnie i moją pasję, będę wdzięczna za filiżankę kawy. Każdy mały gest jest dla mnie ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *